.

סוגים שונים של ביטוח נסיעות

יש שני סוגים שונים של ביטוח נסיעות שרוב המטיילים רוכשים. אחד מהם כל כך נפוץ שיותר מתשעים אחוז מהאנשים קונים אותו. לעומת זאת, יש תוכניות שונות שאנחנו לא מכירים ממש, הכוללים את האופציה השניה בעיקר. למרות שיש תוכניות המיועדות לצרכים שונים שלכם, הן לא רלוונטיות לרוב המטיילים שהולכים לחופשה. רוב האנשים שיוצאים לנסיעות מתאימים לדברים הללו.

כמו שציינו קודם, יש שני סוגי ביטוחים עיקריים:

תכניות בחופשה

מספק את רוב הכיסוי הביטוחי (כולל ביטול טיול). כשאנשים חושבים על ביטוח נסיעות, הם חושבים על תוכנית החופשה. תוכניות חופשה נקראות גם חבילות חופש, ביטוח נסיעות, ביטוח ביטול נסיעה, ביטוח טיולים ועוד מונחים רבים אחרים. הן כולם כוללים תכנית חופשה.

התכנית הזאת מספקת את רוב הכיסוי הביטוחי באריזה אחת. חבילות, ביטולים, מקרי חירום רפואיים, פינויים, ביטול או עיכובים בטיסות, כבודה, עזרה ועוד הרבה מאוד דברים. תוכניות חופשה מאוד פופולאריות בקרב מטיילים בגלל שהם מספקות פתרון פשט לצרכים שלהם.

יותר מתשעים אחוז ממכירות ביטוחי הנסיעות הן תוכניות חופשה. התוכניות האלה נמכרות בצורה כזאת בגלל שהן בדיוק מה שהמטיילים מחפשים – בלי כאב ראש, בלי להיכנס לקטנות. פשוט מאוד – כל מה שצריך לטיול בביטוח אחד כולל שכולל:

  • ביטול נסיעה
  • עיכובים והפרעות בנסיעה
  • מקרי חירום רפואיים
  • פינויי חירום
  • כבודה מעוכבת או טיול מעוכב
  • איבוד דברי ערך וכבודה
  • קו פתוח לעזרה 24/7
  • גניבות, פשעים וכו'

אם אתה מחפש ביטוח נסיעות – אתה בפועל מחפש תוכנית חופשה.

כיסוי רפואי בלבד לנסיעות

ביטוח רפואי רגיל מכסה חלק או לא מכסה בכלל הוצאות רפואיות כשאתה טס לחו"ל. ביטוח נסיעות לחו"ל מכסה מעל ומעבר למה שהבריאות שלך נזקקת אליה.

כיסוי רפואי בלבד לנסיעות מיועד למטיילים שיוצאים מארצם אשר לא מודאגים מביטולים או מדחיות כאלה ואחרות. הביטוח הזה מיועד לכסות בעיקר מקרי חירום בריאותיים, פינויים וביטוח חיים. כיסוי רפואי בלבד הוא מושלם אם אתם גם לא מודאגים מכבודה או מגניבה, ואתם מצליחים לשמור על הציוד שלכם בצורה מעולה.

כיסוי רפואי בלבד מכסה:

  • הוצאות רפואיות
  • פנויי חירום

הכיסוי הזה מומלץ בעיקר למי שטס לטיול אחרי צבא ולא לוקח איתו דברים בעלי ערך. אין צורך בביטוח מורחב לטיול אם אתם לא נושאים את כרטיסי האשראי שלכם אתכם במהלך רוב הטיול.

תוכניות מיוחדות

מעבר לשני הסוגים הללו, יש תוכניות מיוחדות לצרכים מיוחדים, ואנחנו רוצים לציין אותם. אחת זאת תוכנית הפינויים לארץ, שבדרך כלל נקנית לשנה ותוכנית התאונות, המיועדת לפציעות חמורות לא צפויות בלבד. הכיסוי המומלץ הוא כיסוי חופשות, המכסה את הכל גם יחד. בגלל שזה כל כך נפוץ, רוב המטיילים רוכשים את הפוליסה הזאת, אך צריך להבין שיש לנו עוד אופציות וכדאי לנו לבדוק מהן.

סיכום

כדאי שנדע בדיוק מה התקציב שלנו ולאן אנחנו הולכים. זה מאוד יעזור לנו בהחלטתינו בקשר לידע הנסיעה שלנו ולגבי מה שאנחנו צריכים. רוב האנשים לא מודעים לכך שיש כמה תוכניות, ולא עושים ביטוח כלל. כדאי מאוד להכיר כמה סוגים שונים של ביטוח נסיעות כדי שנוכל לחסוך יותר בטיול.

דילוג לתוכן